4 Մայիս 2012 - 10:22 AMT
Ընտրախախտումների դեմ միջկուսակցական շտաբը կշարունակի իր գործունեությունն ապագա խորհրդարանում: Այդ մասին հայտարարել է ՀՅԴ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ և ընտրացուցակի երկրորդ համար Արմեն Ռուստամյանը միջկուսակցական շտաբի նիստում: Ըստ նրա, դա պայմանավորված է նրանով, որ քաղաքական ուժերն ունեն ընդհանուր նպատակներ, կառուցվածքային փոփոխությունների ցանկություն, մասնավորապես, մեծմասնական ընտրակարգից հրաժարվելու մտադրություն:
«Գլխավորն այն է, որ ընտրական իրավունքի պաշտպանությունն այն հիմքն է, որի վրա կարելի է համագործակցել նաև ապագայում»,-ասել է նա:
Ռուստամյանը նաև կարևորել է միջկուսակցական շտաբի դերը առաջիկա ընտրություններում հնարավոր խախտումների դեմ պայքարում: «Մի բան է երբ խախտումների մասին մի ուժ է խոսում և այլ բան է, երբ խախտումների մասին 3 քաղաքական ուժ է խոսում»,-ասել է նա:

Межпартийный штаб по борьбе с нарушениями продолжит свою деятельность и после выборов в будущем парламенте. Об этом на заседании межпартийного штаба заявил представитель Верховного органа АРФ Дашнакцутюн и второй номер избирательного списка партии Армен Рустамян. По его словам, это обусловлено тем, что у политических сил входящих штаб есть общие цели, желание структурных изменений, в частности ликвидации мажоритарной системы выборов в парламент.
“Главное, начато сотрудничество в защите избирательного права граждан, и защита других прав является основой на котором можно наладить сотрудничество в будущем”,- отметил он.
Рустамян также особо отметил роль межпартийного штаба в борьбе с возможными нарушениями на предстоящих выборах. “Одно дело когда об нарушениях говорит одна сила, другое дело когда об этом говорят 3 политические силы”,- заметил он.