Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը ձեռքբերումներից բացի շատ լավ գիտի նաև երկրում առկա թերությունները: Այսօր Կենտրոն վարչական շրջանի ընտրողների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ նշելով, որ երբեք չի հրաժարվել դրանց մասին ևս խոսելուց: Նրա համոզմամբ, հենց դրանում է Հանրապետականի ուժը:
«Մենք շարունակելու ենք ամրապնդել արդարությունը յուրաքանչյուրի համար: Մենք կառուցում ենք նոր հայրենիք, նոր Հայաստան, որը հավասար հնարավորությունների երկիր է: Իսկ դա առաջին հերթին նշանակում է, որ օրենքի առաջ պետք է բոլորը հավասար լինեն՝ անկախ իրենց քաղաքական կամ տնտեսական դիրքից: Մենք պետք է բացառենք արդարության կուսակցականացումը: Մենք պետք է բացառենք արդարության կիրառումն ըստ հասարակական դասերի ու խավերի: Հայաստանում օրենքի առջև պիտի բոլորը լինեն հավասար՝ հարուստ, թե աղքատ, կառավարող, թե ընդդիմադիր»,- ասաց նախագահը:
Նա նաև նշեց, որ խրախուսելու են մարդկանց երբեք չխուսափել բողոքելուց և, ըստ անհրաժեշտության, դիմել պետության վերահսկողական և կարգավորիչ մարմիններ, պահպանելու են երկրի կայունությունը արտաքին միջավայրի ցանկացած փոփոխության ու ճգնաժամերի պայմաններում:
«Մենք շարունակելու ենք բացել քաղաքական համակարգը և մերժել անհատապաշտ առաջնորդների և մեծ փողի պարտադրանքը: Մենք շարունակելու ենք փոխել քննադատության մասին տարիներ շարունակ արմատավորված կարծրատիպերը և այլակարծության հանդեպ բացարձակ անհանդուրժողականությունը: Մենք մերժել ու մերժում ենք հրապարակային հայհոյանքն իբրև քաղաքական երևույթ: Ազատ խոսքի, այդ թվում նաև լրագրողների հանդեպ բռնությունների` մասնավորապես ֆիզիկական բռնությունների գարշելի երևույթը մենք համարել ենք ու համարելու ենք անընդունելի: Մենք հավատում ենք: Եվ մենք փոխելու ենք»,-ընտրողներին վստահեցրեց Սերժ Սարգսյանը:

Республиканская партия Армении (РПА), помимо достижений в стране, хорошо осведомлена о существующих в государстве проблемах, и никогда не избегала разговоров о них. Об этом заявил президент Армении и лидер РПА Серж Саргсян на встрече с избирателями столичного административного округа “Центр”. “В этом сила РПА”,- подчеркнул он.
По словам президента, “РПА продолжит укрепление справедливости для всех, мы строим новую Родину, новую Армению, которая будет страной равных возможностей для всех. А это, в первую очередь, означает, что перед законом все должны быть равны, независимо от их экономического или политического положения”.
“Мы верим, что изменим Армению к лучшему. И чем больше мы будем верить в это, тем быстрее этот день наступит”,- добавил Саргсян.
Парламентские выборы в Армении пройдут 6 мая. В выборах участвуют восемь политических партий (Республиканская партия Армении (РПА), партия «Процветающая Армения» (ППА), АРФ «Дашнакцутюн» (АРФД), партия «Оринац еркир», «Наследие», Демократическая партия Армении (ДПА), Коммунистическая партия Армении, партия «Объединенные армяне») и один предвыборный блок в лице оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК).