4 Մայիս 2012 - 17:13 AMT
Երևանի կենտրոնում` Հանրապետության հրապարակում, պայթյունի արդյունքում, նախնական տվյալներով, մոտ 30 մարդ է տուժել, նրանց բոլորին տեղափոխել են «Նաիրի» բժշկական կենտրոն: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հաղորդել կենտրոնում, տուժածները միջին ծանրության այրվածքներ են ստացել, նրանց կյանքին ոչինչ չի սպառնում:
Հանրապետության հրապարակում պայթյունը տեղի է ունեցել Հայաստանի իշխող Հանրապետական կուսակցության նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում համերգի ժամանակ: Ըստ նախնական տվյալների` պայթել են հելիումով փուչիկները:
Միջադեպից հետո համերգն ընդհատվել է: ՀՀԿ ղեկավար, Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրապարակից անմիջապես մեկնել է «Նաիրի» բժշկական կենտրոն:

В результате взрыва на площади Республики в центре Еревана пострадало, по предварительным данным, около 30 человек, все они доставлены в медицинский центр «Наири». Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в центре, пострадавшие получили ожоги средней степени тяжести, их жизни ничего не угрожает.
Взрыв на площади Республики произошел во время концерта в рамках избирательной кампании правящей Республиканской партии Армении. По предварительным данным, взорвались наполненные гелием воздушные шары.
После инцидента концерт был прерван. Лидер РПА, президент Армении Серж Саргсян прямо с площади отправился в центр «Наири».