Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը Հանրապետության հրապարակում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքների մասին նոր տվյալներ է հրապարակել: Ըստ այդմ` ճառագայթային բժշկության և այրվածքաբանության կենտրոն է տեղափոխվել 30, “Արմենիա” բժշկական կենտրոն ` 20, Կլինիկական թիվ 1 հիվանդանոց` 9, Պռոշյան թիվ 3 հիվանդանոց` 20, “Հերացի” թիվ մեկ հիվանդանոց` 20, Նաիրի բժշկական կենտրոն` 20, Մուրացանի բժշկական կենտրոն` 7 հոգի, Սբ. Աստվածածին ծննդատուն` 2 երեխա: Նախնական տվյալներով մայրաքաղաքի տարբեր հիվանդանոցներ են տեղափոխվել մոտ 139 մարդ: Կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն:
Հանրապետության հրապարակում պայթյունը տեղի է ունեցել Հայաստանի իշխող Հանրապետական կուսակցության նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում կազմակերպված համերգի ժամանակ: Ըստ նախնական տվյալների` պայթել են հելիումով փուչիկները:
Միջադեպից հետո համերգն ընդհատվել է: ՀՀԿ ղեկավար, Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրապարակից անմիջապես մեկնել է «Նաիրի» բժշկական կենտրոն:

МЧС Армении опубликовало новые данные о числе пострадавших в результате взрыва в Ереване. Число пострадавших достигло 139 человек. В частности, в Центр ожогов и лучевой терапии доставлено 30 человек, в больницу N 1 им. Гераци – 20, больницу Скорой помощи – 20, в медицинский центр “Наири” 20, в медицинский центр “Армения” – 20, в клиническую больницу N1 – 9, в медицинский центр Мурацана – 7, в роддом Сурб Аствацацин – 2 ребенка. Ранее, корреспонденту PanARMENIAN.Net заявили в центре «Наири», что поступившие к ним пострадавшие получили ожоги средней степени тяжести и их жизни ничего не угрожает.
Взрыв на площади Республики произошел во время концерта в рамках избирательной кампании правящей Республиканской партии Армении. По предварительным данным, взорвались наполненные гелием или другим газом воздушные шары.