5 Մայիս 2012 - 07:43 AMT
Լիբիայի դեպքերի և Մուհամար Քադդաֆիի ռեժիմի տապալման մասին «Թոբրուկյան երդում» ֆիլմն ընդգրկված է Կաննի կինփառատոնի հատուկ ցուցադրությունների ծրագրում: Ինչպես հայտնում է Hollywood reporter-ը, ֆիլմի ռեժիսորն է Բեռնար Անրի-Լեվին:
Ցուցադրությունը տեղի է ունենալու մայիսի 25-ին, «Լիբիական հեղափոխության» չորս գործիչների ներկայությամբ, որոնց անուններն առայժմ գաղտնի են պահվում:
Կաննում 65-րդ կինոփառատոնը տեղի կունենա 2012-ի մայիսի 16-27-ը: Բացման ֆիլմը կդառնա Ուես Անդերսոնի «Լիալուսնի թագավորությունը»: Միջոցառումը կփակվի Կլոդ Միլերի «Թերեզա Դեսքեյրի» ֆիլմով:

Фильм “Тобрукская клятва”, рассказывающий о недавних событиях в Ливии, ставших причиной свержения режима Муаммара Каддафи, вошел в программу специальных фестивальных показов Каннского кинофестиваля. Как сообщает Hollywood reporter, фильм снят французским режиссером Бернаром-Анри Леви. Показ состоится 25 мая в присутствии четырех деятелей “Ливийской революции”, их имена пока не разглашаются.
65-й кинофестиваль в Каннах будет проходить с 16 по 27 мая 2012 года. Фильмом открытия станет "Королевство полной луны" ("Moonrise Kingdom") Уэса Андерсона. Закроется мероприятие показом ленты Клода Миллера "Тереза Дескейру" ("Thуrуse Desqueyroux").