Երեկ երեկոյան Հանրապետության հրապարակում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով հոսպիտալացվածերի թվում չկան օտարերկրյա քաղաքացիներ: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱԻՆ մամուլի և հասարակության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Նիկոլայ Գրիգորյանը:
Մայիսի 4-ին, ժամը 19.37-ին ահազանգ է ստացվել, որ Հանրապետության հրապարակում տեղի է ունեցել գազով լիցքավորված փուչիկների պայթյուն. կան տուժածներ: Դեպքի վայր են մեկնել երկու մարտական հաշվարկ, ճգնաժամային կառավարման կենտրոնի օպերատիվ խումբը: Դեպքի մասին տեղյակ են պահվել ոստիկանության և շտապօգնության հերթապահ մասերը: Դեպքը տեղի է ունեցել Հայաստանի հանրապետական կուսակցության քարոզարշավի ժամանակ: Հոսպիտալացվել էր 154 քաղաքացի:
Արտակարգ իրավիճակների նախարարի հրամանով ԱԻՆ Ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում ստեղծվել է շտաբ և թեժ գիծ: Վիրավորների մասին տվյալներ ստանալու համար կարելի է զանգահարել 911, 010 529690 և 010 360297 հեռեխոսահամարներով:

5 Май 2012 - 12:01 AMT
В числе госпитализированных в результате взрыва 4 мая в Ереване нет иностранных граждан. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил руководитель пресс-службы МЧС РА Николай Григорян.
4 мая в 19:37 часов было получено сообщение о том, что в Ереване на Площади республики взорвались наполненные гелием или другим газом воздушные шары, есть пострадавшие.
На место происшествия выехали боевой расчет, а также оперативная группа Центра управления кризисами РА. Взрыв на площади Республики произошел во время концерта в рамках избирательной кампании правящей Республиканской партии Армении. Было госпитализировано 154 человека.
По приказу главы МЧС РА в Центре кризисного управления Армении создан штаб, действует горячая линия. Для получения информации о раненых и пострадавших необходимо позвонить по следующим номерам: 911, 010 529690 и 010 360297.