Էրեբունի բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժնի վարիչ Հարություն Մանգոյանը մեկնաբանել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Երևանում պայթյունից տուժածների վիճակը, ովքեր գտնվում են հիվանդանոցում:«Բոլորի վիճակը գնահատվում է որպես միջին ծանրության: Այրվածքներով ծանր հիվանդներ չկան, բոլորի գիտակցությունը տեղում է, ստանում են անհրաժեշտ բժշկական օգնություն, ինչպես նաև անցակցվել է նեղ մասնագետների խորհրդատվություն»,- ասել է նա:
Այն հարցին, թե բուժումից հետո տուժածների մոտ սպիներ կմնան, Մանգոյանը պատասխանել է. «Այրվածքների հարցերով մասնագետների, վիրաբույժների և մեր նախնական գնահատականների համաձայն չպետք է լինեն լուրջ հետքեր, այդ թվում՝ կոսմետիկ»:
ՀՀ Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից հաղորդում են, որ մայիսի 5-ի դրությամբ հոսպիտալացված 154 քաղաքացիներից 74-ը դեռևս գտնվում են հիվանդանոցներում, որոնցից 25-ը՝ վերակենդանացման բաժանմունքներում, իսկ 78-ը դուրս են գրվել:

Заведующий отделением реанимации Медицинского центра Эребуни Арутюн Мангоян прокомментировал корреспонденту PanARMENIAN.Net состояние пострадавших от взрыва в Ереване, которые поступили к ним в больницу.
“Все оцениваются как средней тяжести. Тяжелых больных с ожогами нет, все в сознании. Получают всю необходимую медицинскую помощь. Была также проведена консультация узких специалистов”,- сообщил он.
На вопрос, останутся ли после лечения шрамы у пострадавших, Мангоян ответил: “По предварительной оценке специалистов по ожогам, хирургов и нас, принципиально не должно быть каких-либо серьезных следов, в том числе косметических”.
По состоянию на 11:00 5 мая, согласно полученным из Министерства здравоохранения Армении данным, из госпитализированных 154 человек в больнице остаются 74, из которых 25 – в реанимации, 78 – выписались.