6 Մայիս 2012 - 05:55 AMT
ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանն արձագանքել է կնիքների հետ կապված խնդրին՝ բացատրելով, որ տեղամասերում կնիքի օգտագործման կարգը չի պահպանվել.«Կնիքը պետք է թափահարեին, նոր դրոշմեին: Արդեն պարզաբանվել է օգտագործման կարգի ամբողջ մեխանիզմը: Արդեն իսկ կան առաջին հավաստիացնող զանգերը, որ ամեն ինչ շտկվել է»:
Ընտրությունների մեկնարկից մի քանի րոպե անց մասնակիցներն ու դիտորդները սկսել են ահազանգել, թե 17 րոպե անց անձնագրերում դրվող կնիքն անհետանում է, և մի բարակ գիծ է մնում, մինչդեռ թանաքը պետք է օքսիդանար 12 ժամ անց:
4/07 ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահ Վալերի Կոսյանը պատմել է, որ իրենք էլ են նման ահազանգ ստացել և փորձարկում են կատարում. արդեն մեկ ժամ է անձնագիր են կնքել ու սպասում են, սակայն կնիքը չի անհետանում:

Председатель ЦИК Армении Тигран Мукучян прокомментировал сообщения об исчезающих в паспортах избирателей печатях. «Печать до использования надо встряхивать. Уже пояснен весь механизм использования печатей, и мы получили информацию о том, что ситуация нормализовалась», – сказал он.
Через несколько минут после начала в Армении парламентских выборов избиратели и наблюдатели сообщили, что ставящиеся в паспортах печати исчезают ровно через 17 минут, между тем как должны исчезать спустя 12 часов.
Корреспондент PanARMENIAN.Net направился на участок 4/07, чтобы проверить поступившие сведения. Председатель избирательной комиссии участка Валерий Косьян заявил, что к ним также поступили подобные сообщения и на данный момент на участке идет проверка этой информации: час назад в один из паспортов была поставлена печать, но пока она не исчезла.