6 Մայիս 2012 - 07:30 AMT
Մայիսի 6-ին Հայաստանում ԱԺ ընտրությունները սկսվել են ժամանակին, բոլոր ընտրատեղամասերը ժամանակին են բացվել, այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է ՀՀ-ում ԱՊՀ դիտորդական առաքելության ղեկավար Վլադիմիր Գարկունը: Ըստ նրա, ՀՀ ընտրատեղամասերում ընտրությունների ընթացքին հետևում են ԱՊՀ դիտորդների առաքելության 173 դիտորդներ:
«ՀՀ ընտրական օրենսդրությունը համապատասխանում է միջազգային չափանիշներին և հնարավորություն է տալիս ՀՀ քաղաքացիներին ազատ արտահայտել իրենց կամքը»,-հայտարարել է նա:
Վլադիմիր Գարկունը նշել է, որ ընտրական գործընթացը նորմալ է ընթանում՝ բարձր գնահատելով ընտրական հանձնաժողովների անդամների պատրաստվածությունը, ինչպես նաև ընդհանուր պատրաստվածությունն ընտրություններին: Գարկունը նշել է, որ եզրափակիչ զեկույցը պատրաստ կլինի վաղը:

6 Май 2012 - 06:46 AMT
6 мая, в день очередных парламентских выборов в Армении, избирательные участки открылись вовремя, об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил глава Мисси наблюдателей СНГ в Армении Владимир Гаркун. По его словам, 173 наблюдателя из Миссии наблюдателей СНГ присутствуют на всех избирательных участках.
“Армянское избирательное законодательство соответствует международным стандартам и дает гражданам Армении право свободного волеизъявления”,- заявил он.
В этом контексте Владимир Гаркун отметил, что избирательный процесс проходит в нормальном русле, при этом он высоко оценил подготовку членов избирательных комиссий и общую подготовку к выборам.
Глава Мисси наблюдателей СНГ в Армении также сообщил, что итоговый доклад с замечаниями наблюдателей будет готов завтра.