ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ԱԺ ընտրություններին մասնակցել է 9/11 ընտրատեղամասում: Լրագրողների հարցին՝ ինչ Հայաստանի համար է քվեարկել, նա պատասխանեց. «Լավ Հայաստանի»:
Ըստ նրա՝ սպասվում են լավ ընտրություններ. «Եթե լինեն լավ ընտրություններ, մենք կընդունենք ցանկացած արդյունք»: Տեր-Պետրոսյանը հրաժարվեց գնահատել ՀԱԿ հնարավորություններն այս ընտրություններում՝ նշելով, որ դա կարող է դիտվել որպես քարոզչություն: Խոսելով ընտրությունների ընթացքի և ընտրակեղծիքների մասին, առաջին նախագահն ասաց, որ դեռ տեղյակ չէ և պետք է նոր ծանոթանա:
Լրագրողները հետաքրքրվեցին նաև Լևոն Տեր-Պետրոսյանի առողջությամբ, ինչին վերջինս պատասխանեց, որ իրեն հիասքանչ է զգում:

6 Май 2012 - 10:34 AMT
Первый президент РА Левон Тер-Петросян принял участие в голосовании на избирательном участке 9/11. На вопрос журналистов о том, за какую Армению он будет голосовать, Тер-Петросян ответил: “За лучшую Армению”.
По его словам, ожидаются успешные выборы: “Если выборы пройдут хорошо, мы примем любой результат”. Левон Тер-Петросян отказался дать оценку возможностей АНК на этих выборах, отметив, что это будет воспринято, как пропаганда. Говоря о процессе выборов и допущенных нарушениях, Левон Тер-Петросян сказал, что он пока не в курсе и должен ознакомиться с ходом выборов.
Журналисты поинтересовались здоровьем Левона Тер-Петросяна, на что тот ответил, что чувствует себя превосходно.