ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը մայիսի 6-ի խորհրդարանական ընտրություններին ընտանիքի հետ միասին քվեարկեց 2/10 ընտրատեղամասում: «Քվեարկության եկել եմ բարձր տրամադրությամբ, քվեարկել եմ մեծ հավատով ու վստահությամբ, քվեարկել եմ մեր երկրի ապագայի, կայուն զարգացման, խաղաղության ու անվտանգության, հզոր ու փոփոխվող Հայաստանի համար, որպեսզի յուրաքանչյուր հայ քաղաքացի կարողանա իր և իր ընտանիքի արժանապատիվ կյանքն ապահովել»,-իր քաղաքացիական պարտքը կատարելուց հոտո, լրագրողների հարցին ի պատասխան, ասաց ԱԺ նախագահը:
«Ինձ համար առավել քան կարևոր է, որ այս ընտրություններն անցնեն ազատ, արդար և օրինականության պայմաններում և որպեսզի յուրաքանչյուր ընտրող համոզված լինի դրանում: Իհարիկե, կարևոր է նաև, որ մեր ընտրողների համոզմունքը կիսի նաև միջազգային հանրությունը: Կարծում եմ՝ մենք կունենանք բավականին ակտիվ և տարբեր քաղաքական տեսակետներ արտահայտող, տարբեր քաղաքական ուժերի խճանկար ունեցող Ազգային ժողով, որտեղ քննարկումները կլինեն ակտիվ և բանավիճային սկզբունքով, և հետաքրքիր կլինի աշխատել այդպիսի խորհրդարանում»,- ասաց Նիկոյանը:

6 Май 2012 - 12:52 AMT
Спикер НС РА Самвел Никоян на парламентских выборах Армении вместе с семьей проголосовал в избирательном участке 2/10. “На голосование я пришел в прекрасном настроении, голосовал, веря в будущее страны, стабильное развитие, мир и безопасность, сильную и изменившуюся Армению, чтобы каждый гражданин смог обеспечить достойную жизнь себе и своей семье”, – сказал в беседе с журналистами после голосования спикер НС.
“Для меня более, чем важно, чтобы эти выборы прошли свободно, справедливо, в рамках закона. Конечно, очень важно, чтобы убежденность наших избирателей разделило и международное сообщество. Думаю, у нас будет достаточно активный, выражающий различные политические взгляды, состоящий из разных политических сил парламент. Работа в таком парламенте будет достаточно интересной ”, – сказал спикер НС РА.