6 Մայիս 2012 - 12:00 AMT
Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի թիվ 7/02 ընտրատեղամասում կանոններն է խախտել հանձնաժողովի նախագահ Արտաշես Գրիգորյանը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում պատմեց ՀԱԿ ներկայացուցիչ, Նիկոլ Փաշինյանի վստահված անձ Սիփան Փաշինյանը:
Նրա խոսքով, «հանձաժողովի նախագահը մտել է քվեախցիկներ, որտեղ այդ պահին քվեարկողներ կային, լույսը միացնելու պատճառաբանությամբ, ես արձագանքեցի, որ չի կարելի մտնել, նա բացարձակ ռեակցիա չտվեց», ասաց վստահված անձը: Ըստ Սիփան Փաշինյանի, նա արձանագրություն է կազմել, սակայն հանձնաժողովի անդամները, վստահված անձինք չեն ստորագրել՝ ասելով, որ նման բան չեն տեսել, այնինչ ամեն ինչն անցել է նրանց աչքի առաջ: Բացի այդ, Սիփան Փաշինյանի խոսքով նա նաև արձանագրություն է կազմել դրոշմակնիքների թանաքի ցնդելու մասին, սակայն այստեղ էլ ներկաներն ասել են, որ ոչինչ չեն տեսել:
Երբ ՀԱԿ-ի վստահված անձն առաջարկել է Արտաշես Գրիգորյանին ստորագրել փաստաթղթի տակ, նա հեռախոսազրույց է ունեցել, հետո գոռգոռալով ասել, որ իրավունք չունի ստորագրել նման փաստաթղթերի տակ:
PanARMENIAN.Net ի թղթակիցը փորձեց Գևորգյանից պարզաբանումներ ստանալ, որի արդյունքում նա ասաց. «Փաշինյանի վկան ստում է, դա սադրանք է»:

Председатель комиссии избирательного участка 7/02 административного округа Малатия-Себастия Еревана Арташес Григорян допускает нарушения в правилах голосования. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил представитель АНК Сипан Пашинян, являющийся доверенным лицом Никола Пашиняна.
Он сказал: “Председатель комиссии заходил в избирательные кабинки, где в этот момент находились избиратели, объясняя это тем, что включает свет. Я сделал замечание, сказал, что это недопустимо, но он не отреагировал на мое замечание”, – сказал он. Был составлен протокол, однако члены комиссии отказались подписаться под ним, объяснив это тем, что они ничего не видели.
Когда представитель АНК Сипан Пашинян предложил Арташесу Григоряну подписаться под протоколом, тот после телефонного разговора накричал в ответ, заявив, что не имеет права подписываться под подобными документами.
Корреспонденту PanARMENIAN.Net Арташес Григорян заявил, что “свидетель Пашиняна лжет, это ложное обвинение”.