6 Մայիս 2012 - 13:56 AMT
Ընդդիմադիր Հայ Ազգային Կոնգրեսի առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը մեկնաբանել է ընտրություններում տեղի ունեցած խախտումները, որոնք գրանցվել են միջկուսակցական շտաբի կողմից: Միջկուսակցական շտաբում ներառված են ՀԱԿ-ը, ԲՀԿ-ն, ՀՅԴ-ն: «Մենք անելու ենք նույնը, ինչ մյուս բոլոր ընտրությունների ժամանակ, բողոքարկելու ենք բոլոր օրինական եղանակներով»,-հայտարարել է նա:
Ընդ որում, նա ընդգծել է, որ եթե առաջ ընդդիմադիր ուժերը գործում էին առանձին, ապա հիմա նրանք միասնական են գործում:
Լրագրողների այն հարցին, արդյոք հնարավոր է հանրահավաքների անցկացումը, նա պատասխանել է, որ հանրահավաքները ևս պայքարի օրինական եղանակներից են: Այն հարցին, հնարավոր են արդյոք նույնպիսի ցնցումներ, ինչ 2008-ին, նա առաջարկել է այդ հարցը տալ իշխանություններին, ընդգծելով, որ ընդդիմությունն այն ժամանակ էլ չի խախտել օրենքը, ինչի մասին վկայում են եվրոպական կառույցների ներկայացուցիչների հայտարարությունները:

6 Май 2012 - 13:50 AMT
Глава оппозиционного Армянского Национального Конгресса Левон Тер-Петросян прокомментировал допущенные на выборах нарушения, которые были зарегистрированы межпартийным штабам, куда входят АНК, “Процветающая Армения” и АРФ “Дашнакцутюн”. “Мы будем делать то, что делали во время всех предыдущих выборов, будем опротестовывать всеми законными средствами”,- заявил он.
При этом он отметил, что если раньше оппозиционные силы действовали раздельно, то сейчас они действуют вместе.
На вопрос журналистов, возможно ли проведение митингов, он ответил, что митинги тоже входят в законные методы борьбы. На вопрос возможны ли такие же потрясения, как в 2008 году, он предложил задать этот вопрос властям, подчеркнув, что оппозиция тогда не нарушала закон, о чем свидетельствует заявление представителей европейских структур.