ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ևս մեկ անգամ համոզվել է նրանում, որ Հայաստանում ամեն հաջորդ ընտրությունները նախորդից վատն են: «Հայաստանում ներկայիս վիճակի պատճառն այն է, որ իշխանությունը ժողովրդը չի չի ձևավորում»,-հայտարարել է նա` ընտրակեղծիքների դեմ պայքարի միջկուսակցական շտաբ կատարած այցի ժամանակ:
Լևոն Տեր-Պետրոսյանը կցանկանար հավատալ լավին, սակայն ընտրությունների ընթացքում գրանցված խախտումների մասին տեղեկությունները վկայում են այն մասին, որ նրա պնդումը, որ «Հայաստանում ամեն հաջորդ ընտրությունները նախորդից վատն են», ցավոք, ճիշտ է:
Միաժամանակ առաջին նախագահը բարձր է գնահատել ընտրակեղծիքների դեմ պայքարի միջկուսակցական շտաբի աշխատանքը ընտրությունների ժամանակ: «Եկել է ժամանակը, երբ հակամարտող ուժերը հասկացել են, որ այսուհետ այսպես շարունակվել չի կարող»,-ընդգծել է նա, հավելելով, որ ժողովուրդը պետք է վստահություն ունենա ընտրությունների նկատմամբ:
«Սա ԲՀԿ-ի, ՀԱԿ-ի կամ ՀՅԴ-ի խնդիրը չէ, այլ Հայաստանի պատվի հարցն է»,-ասել է նա:
Լևոն Տեր-Պետրոսյանը իր կարծիքն է հայտնել իշխողների հաղթանակի վերաբերյալ: «Նրանք կարող են «զորբայությամբ» պաշտպանել իրենց իշխանությունը, սակայն ու՞մից, «Դաշնակցությունի՞ց»: Նրանք հաղթանակ են տանում ողջ ժողովրդի նկատմամբ»,-հայտարարել Հայաստանի առաջին նախագահը:

6 Май 2012 - 14:20 AMT
Первый президент Армении Левон Тер-Петросян "еще раз убедился в то, что каждые следующие выборы в Армении хуже предыдущих". «Причиной нынешней ситуации в Армении является то, что власть не формируется народом», – заявил он в ходе посещения Межпартийного штаба по борьбе с нарушениями на выборах.
Левон Тер-Петросян хотел бы верить в лучшее, однако поступающая информация о нарушениях в ходе выборов свидетельствует о том, что верно его утверждение о том, что «к сожалению, каждые следующие выборы в Армении хуже предыдущих».
Одновременно первый президент Армении высоко оценил работу Межпартийного штаба по борьбе с нарушениями на выборах. «Пришло время, когда противостоящие силы поняли, что дальше так продолжать не может», – подчеркнул он, добавив, что у народа должно быть доверие к выборам. «Это не дело рук «Процветающей Армении», «Дашнакцутюн» или АНК, это дело чести Армении», – сказал он.
Левон Тер-Петросян также высказал свое мнение относительно победы правящих. «Они могут с настырностью защищать свою власть, но перед кем – перед «Дашнакцутюн»? Они одерживают победу над всем народом», – заявил первый президент Армении.