6 Մայիս 2012 - 16:10 AMT
ՀՅԴ ներկայացուցիչ Արմեն Ռուստամյանը մտահոգություն է հայտնել Հայաստանում խորհրդարանական ընտրություններում մինչև այժմ քվեարկած ընտրողների մեծ թվով:
Նրա խոսքով, 1300 117 հայտարարված թվերը նույնքան են, որքան կազմել է 2007-ի խորհրդարանական ընտրություններում քվեարկածների ընդհանուր թիվը:
Նրա կարծիքով, քվեարկության նման տեմպերով լիովին հավանական է, որ ընտրությունների ավարտին կարող է լինել 1,6 մլն քվեարկած ընտրողների թիվը, ինչը «անհանգստություն է հարուցում»: Ռուստամյանի խոսքով, երբ նրանք խոսում էին ուռճացված ընտրացուցակների մասին, անհանգստանում էին, որ դա կարող է մեխանիզմ դառնալ բազմակի քվեարկության համար:

Представитель АРФ Дашнакцутюн Армен Рустамян выразил обеспокоенность большим числом проголосовавших к данному моменту на парламентских выборах в Армении избирателей.
По его словам, заявленные цифры 1300 117 – примерно столько же, сколько составило общее число проголосовавших на парламентских выборах 2007 года.
По его мнению, при таких темпах голосования вполне возможно, что к окончанию выборов может быть достигнута цифра в 1,6 мнл проголосовавших избирателей, что «вызывает обеспокоенность». По словам Рустамяна, когда они говорили о раздутых списках избирателей, они беспокоились, что это может стать механизмом для многократного голосования.