6 Մայիս 2012 - 16:13 AMT
Արմեն Ռուստամյան. ԿԸՀ-ը սովորական թանաքներով կնիքների մասին իր որոշմամբ խախտել է գաղտնի քվեարկության սկզբունքը
ՀՅԴ ներկայացուցիչ Արմեն Ռուստամյանը մեկնաբանել է քվեարկող ընտրողների անձնագրերում անհետացող կնիքների հետ կապված իրավիճակը, որոնց փոխարեն ԿԸՀ-ն որոշել է անձնագրերում սովորական թանաքով կնիքներ դնել, որոնք չեն անհետանում:
Նա հիշեցրել է, որ երեկ Հայաստանի Սահմանադրական դատարանը մերժել է քվեարկած ընտրողների ցուցակների հրապարակումը, պատճառաբանելով դա նրանով, որ դա կխախտի գաղտնի քվեարկության սկզբունքը: Ռուստամյանի խոսքով, սովորական թանաքով կնիք դնելոււ մասին որոշում ընդունելով ԿԸՀ-ն չի կատարել և խախտել է Սահմանադրական դատարանի որոշումը:
Ռուստամյանը նաև անդրադարձել է Միջկուսակցական շտաբի աշխատանքին, հայտարարելով. «Մենք այն ռեսուրսը չունենք, ինչ պետությունը, բայց ցավոք սրտի կատարում ենք գործառույթները, որոնք պետք է կատարեր պետությունը»:

6 Май 2012 - 15:47 AMT
Армен Рустамян: ЦИК своим решением о печатях с обычными чернилами нарушил принцип тайного голосования
Представитель АРФ “Дашнакцутюн” Армен Рустамян прокомментировал ситуацию с исчезающими печатями в паспортах проголосовавших избирателей, вместо которых ЦИК решил ставить в паспорта печати с обычными чернилами, которые не исчезают.
Он напомнил, что вчера Конституционный суд Армении отказал в публикации списков проголосовавших избирателей, мотивируя это тем, что это нарушит принцип тайного голосования. По словам Рустамяна, приняв решение ставить печати в паспортах обычными чернилами, которые не исчезают, ЦИК не выполнил и нарушил это постановление Конституционного суда.
Рустамян также коснулся работы Межпартийного штаба, заявив: “У нас не такой ресурс, как у государства но, к сожалению, мы выполняем те функции, которые должно было осуществлять государство”.