Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին՝ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ, հայտնում է նախագահի մամլո ծառայությունը: Նշելով ՀՀ և ՌԴ միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր, երկու երկրների համատեղ ջանքերի շնորհիվ, բոլոր ոլորտներում ստեղծված միջպետական փոխգործակցությունը, ակտիվ քաղաքական երկխոսությունը և բարձր մակարդակի պայմանավորվածությունների հետևողական իրականացումը՝ Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է Վլադիմիր Պուտինի անձնական ներդրումը հենց այսպիսի բնույթի հայ-ռուսական փոխգործակցության ձևավորման գործում: Նախագահ Սերժ Սարգսյանի խոսքով, Վլադիմիր Պուտինի մշտական ջանքերն էլ ավելի են ամրապնդել մեր ժողովուրդների եղբայրությունը, բազմապատկել փոխադարձ աջակցության հունով հարցերի դրական լուծման փորձը:
«Հուսով եմ, որ Ձեր անփոփոխ ուշադրությունը հայ-ռուսական գործընկերության զարգացման նկատմամբ, մեր վստահալից անձնական երկխոսությունը հետագայում ևս կկանխորոշեն ընդհանուր ջանքերը՝ ի նպաստ մեր երկրների դաշնակցային փոխգործակցության, ի շահ Հայաստանի և Ռուսաստանի ժողովուրդների բարօրության, Հարավային Կովկասում կայունության և անվտանգության ամրապնդման»,-ասված է ՀՀ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Սերժ Սարգսյանը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին մաղթել է քաջառողջություն, բարօրություն և հաջողություններ, եղբայրական Ռուսաստանին՝ խաղաղություն և բարգավաճում:

Президент Армении Серж Саргсян направил Владимиру Путину поздравительное послание в связи с его вступлением в должность президента России. Отметив сформировавшееся между Россией и Арменией межгосударственное взаимодействие во всех сферах, активный политический диалог и последовательную реализацию всех достигнутых договоренностей, Серж Саргсян подчеркнул личный вклад Владимира Путина в формирование именно таких отношений между странами. По словам, главы армянского государства, усилия Владимира Путина еще больше укрепили братские отношения между армянским и российским народами, приумножив опыт положительного решения задач при взаимной поддержке.
“Надеюсь, Ваше неименное внимание к развитию армяно-российского партнерства, наш доверительный личный диалог и в дальнейшем наметят общие усилия во имя союзнического взаимодействия наших стран, во имя благополучия народов Армении и России, укрепления стабильности и безопасности на Южном Кавказе”, – говорится в поздравительном послании президента Армении.
Серж Саргсян пожелал Владимиру Путину здоровья, благополучия и успехов, а братской России – мира и процветания.