Մայիսի 12-ին Մոսկվայի Արվեստների տանը տեղի կունենա հանրահայտ երաժշտության երիտասարդ հայ կատարողների երկրորդ ամենամյա փառատոնը՝ «HAYRENIQ-2012»:
Ինչպես հաղորդում է Miasin.ru-ն, փառատոնն առաջին միջոցառումից կառանձնանա իր հայեցակարգով: Այս տարի, շոու ծրագիրը ձեռք է բերել բոլորովին այլ բնույթ: Մրցույթի մասնակիցներից բացի գալա-համերգին կմասնակցեն հայկական և ռուսական էստրադայի աստղեր, երաժիշտներ, պարային համույթներ:
Շոու ծրագրին սպասվում է համաշխարհային հիթերի կենդանի կատարում, փառատոնի հյուրերի կատարումներ, պարային համույթների ելույթներ և այլն:

7 Май 2012 - 13:53 AMT
12 мая в Доме искусств Москвы состоится второй ежегодный фестиваль молодых армянских исполнителей популярной музыки “HAYRENIQ -2012”.
Как сообщает Miasin.ru, фестиваль будет отличаться своей концепцией от первого мероприятия. В этом году, шоу-программа обрела совершенно иной характер.
Помимо конкурсантов, в гала-концерте примут участие звёзды армянской и российской эстрады, музыканты, артисты оригинального жанра и танцевальные коллективы современных жанров.
В шоу-программе ожидается живое исполнение мировых хитов, выступление гостей фестиваля, игра на музыкальных инструментах, выступления хореографических коллективов и многое другое.