«Սոցիոմետր» անկախ սոցիոլոգիական կենտրոնի նախագահ Ահարոն Ադիբեկյանի կարծիքով` խորհրդարանական ընտրություններն անցել են շատ լավ և ժողովրդավար պայմաններում։ Այսօր` մայիսի 8–ին, լրագրողների հետ հանդիմանը սոցիոլոգն ասաց, որ դրա վառ վկայությունը միջազգային դիտորդների արձագանքներն ու գնահատականներն են։
Ադիբեկյանը ներողություն խնդրեց բոլոր այն սոցիոլոգների փոխարեն, որոնց ընտրություններից առաջ անցկացրած սոցիոլոգիական հարցումների արդյունքերը չեն համապատասխանել ընտրության արդյունքներին։
Ադիբեկյանը քննադատեց նաև «Գելլափ ինթըրնեյշնլ» ընկերության անցկացրած էքզիթ փոլը, քանի որ վերջինս մի հարցով է անցկացնում այն, իսկ իր կազմակերպության էքզիթ փոլի հարցաշարը բաղկացած է 12 հարցից։

Председатель независимого социологического центра “Социометр” Агарон Адибекян считает, что парламентские выборы прошли удовлетворительно, в условиях демократии. 8 мая во время встречи с журналистами социолог сказал, что ярким свидетельством этого являются отзывы и оценки международных наблюдателей.
Агарон Адибекян извинился вместо социологов, результаты опросов которых не совпали с результатами голосования. Он осудил также exit poll, проведенный компанией “Gаllup International”, поскольку он проводился по одному вопросу, в то время, как анкета состоит из 12 вопросов.