Մայիսի 9-ին Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյան) ներկայացնում է Արամ Խաչատրյանի միանգամից երեք ստեղծագործություն մեկ համերգում. կկատարվեն Դաշնամուրի կոնցերտը, Ջութակի կոնցերտը և Կոնցերտ-ռապսոդիան թավջութակի և նվագախմբի համար:
Ինչպես PanARMENIAN.Net ին հայտնում են նվագախմբի մամլո ծառայությունից, համերգը շատ խորհրդանշական բնույթ է կրում, քանի որ հենց մայիսի 9-ին` մեծ հաղթանակների օրը կատարվելու է հայ ամենահայտնի կոմպոզիտորի ստեղծագործությունները նոր սերնդի դասական ամենահեռանկարային երաժիշտների մասնակցությամբ:
Համերգի մենակատարներն են լինելու դաշնակահար Նարե Արղամանյանը, ջութակահար Անուշ Նիկողոսյանը և թավջութակահար Ալեքսանդր Չաուշյանը:

8 Май 2012 - 15:17 AMT
9 мая Государственный филармонический оркестр Армении (художественный руководитель и главный дирижер Эдуард Топчян) представит в одном концерте сразу три произведения Арама Хачатуряна: Фортепианный концерт, Концерт для скрипки и Концерт-рапсодию для виолончели и оркестра.
Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в пресс-службе оркестра, концерт будет носить весьма символичный характер, поскольку именно 9 мая в День Великой победы самыми перспективными музыкантами нового поколения будут исполнены произведения великого армянского композитора.
Солистами концерта будут пианистка Наре Архаманян, скрипач Ануш Никогосян и виолончелист Александр Чаушян. Концертом будет руководить Эдуард Топчян.