10 Մայիս 2012 - 10:28 AMT
Ընդդիմադիր ՀԱԿ-ը այլևս երբեք չի կարողանա հետ բերել իր նախկին ազդեցությունը: Այս մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է քաղաքական տեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը:
Անդրադառնալով առաջիկա նախագահական ընտրություններին՝ նա կասկած է հայտնել Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հաղթանակի առնչությամբ, հեգնանքով նկատելով, որ մայիսի 6-ի խորհրդարանական ընտրությունները Լևոն Տեր-Պետրոսյանի «կարապի երգն էր»: Ըստ նրա, Տեր-Պետրոսյանն ավելի լավ է առհասարակ չմասնակցի նախագահական ընտրություններին:
Քոչարյանը կարծում է, որ արմատական ընդդիմության թափուր տեղը Հայաստանում կզբաղեցնեն նոր ուժեր: Ընդ որում, նա չի բացառել, որ դա կարող են անել ՀԱԿ-ի ներկայացուցիչները:

Оппозиционный Армянский национальный конгресс (АНК) больше никогда не сможет выйти на былой уровень своей популярности. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил политтехнолог Карен Кочарян.
Комментируя предстоящее президентские выборы, он выразил сомнения в успехе Левона Тер- Петросяна, с иронией заметив, что парламентские выборы 6 мая стали его “лебединой песней”. По его мнению Тер-Петросяну лучше вообще не участвовать в них.
Кочарян считает, что освободившуюся нишу радикальной оппозиции в политическом поле Армении займут новые силы. При этом он не исключил, что это могут быть выходцы из АНК.