11 Մայիս 2012 - 09:23 AMT
ԱԺ 2012 ընտրություններից առաջ ՀՀԿ անդամ դարձած և մեծամասնական ընտրակարգով թիվ 30 ընտրատարածքում առաջադրված Վիկտոր Դալլաքյանը դիմել է Ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողով: Նա պահանջում է անվավեր ճանաչել թիվ 30 ընտրատարածքում տեղի ունեցած ԱԺ ընտրությունների արդյունքները, որոնց համաձայն, նա պարտվել է անկուսակցական Էդմոն Մարուքյանին:
Ըստ նրա` իր հակառակորդ էդմոն Մարուքյանը վերջին 5 տարում անընդմեջ չի բնակվել ՀՀ-ում, ուստի պատգամավորության թեկնածուի հաղթանակը պետք է անվավեր ճանաչվի:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հարցին, թե ինչպես կմեկնաբանի իր քայլը, Վիկտոր Դալլաքյանը պատասխանեց. «Ես քայլ եմ կատարել: Դուք արդեն Ձեր մեկնաբանությունները կտաք, լա՞վ»,- չպարզաբանելով՝ թե կոնկրետ ինչ մեկնաբանությունների մասին է խոսքը:
Վիկտոր Դալլաքյանը 1995 թվականից մինչև այս տարվա ԱԺ ընտրությունները խորհրդարանում եղել է անկախ պատգամավոր:

11 Май 2012 - 11:40 AMT
Ставший членом РПА до парламентских выборов 2012 и выдвинувший свою кандидатуру по мажоритарной системе в 30-ом избирательном округе Виктор Даллакян обратился в окружную избирательную комиссию. Он требует признать недействительными итоги голосования в 30-ом избирательном округе, в результате которого он проиграл беспартийному Эдмону Марукяну. Он утверждает, что победивший Эдмон Марукян в течение последних пяти лет постоянно не проживал в Армении, следовательно, победа кандидата в депутаты должна быть признана недействительной.
На вопрос корреспондента PanARMENIAN.Net о том, как он прокомментирует свои действия, Даллакян ответил: “Я совершил этот шаг, а уж вы комментируйте его, договорились?”, не уточнив, о каких именно комментариях идет речь. Виктор Даллакян с 1995 года до парламентских выборов этого года в НС РА был независимым депутатом.
Парламентские выборы в Армении состоялись 6-го мая. Из предполагаемых 2 524 960 избирателей в голосовании приняло участие 1 574 430 человек, недействительными признано 53 812 бюллетеней. Согласно предварительным данным партии и один блок получили следующее количество голосов: