14 Մայիս 2012 - 08:34 AMT
Մայիսի 14-16-ը Երեւանում է գտնվելու Կորեայի Հանրապետության Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հոն Ջաե Հյոնի գլխավորած պատվիրակությունը:
Մայիսի 14-ին պատվիրակությունը կհանդիպի ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանի եւ Հայաստան-Կորեա բարեկամության խմբի անդամների հետ:
Մայիսի 15-ին խորհրդարանական պատվիրակությունը կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնի 1915 թ. ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, կլինի Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում:
Այցի ընթացքում Կորեայի Հանրապետության ԱԺ պատվիրակությանը կընդունի Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը, խորհրդարանականները կայցելեն նաեւ Մատենադարան, հայտնում է ԱԺ հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:

14 Май 2012 - 08:33 AMT
14-16 мая в Армении будет находиться корейская делегация, возглавляемая вице-спикером Национального Собрания Кореи Хон Джа Хоном.
14 мая корейская делегация встретится со спикером парламента Армении Самвелом Никояном и членами парламентской группы дружбы Армения-Корея. 15 мая члены делегации посетят Мемориальный комплекс жертв Геноцида армян Цицернакаберд и возложат к Мемориалу венки, посетят также Музей-институт Геноцида армян.
Корейских парламентариев примет и Католикос Всех Армян Гарегин Второй. Запланирована также экскурсия в Хранилище древних рукописей Матенадаран.