15 Մայիս 2012 - 08:08 AMT
Ժառանգություն կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտարարությամբ է հանդես եկել` կապված մայիսի 6-ի ընտրությունների հետ, հաղորդում է կուսակցության մամլո ծառայությունը: Ըստ նրա, Հայաստանի հանրապետությունը և նրա քաղաքացիները համակարգային խորը տագնապի մեջ են և «մայիսի 6-ին անցկացված խորհրդարանական ընտրությունները համապետական վիհ են առաջացրել, որն ավելի խորն ու վտանգաշատ է, քան երբևէ»:
«Ժառանգության» առաջնորդն ընդգծել է, որ գործող վարչակարգը, չնայած իր իսկ հնչեցրած ժողովրդավարական հռետորաբանությանը, ընտրություններում բացարձակ քամահրական պահվածք դրսևորեց քաղաքացիական ազատությունների, սահմանադրական իրավունքի և ազգային կամարտահայտության անկապտելի սկզբունքի նկատմամբ:
Արդյունքում ևս մեկ անգամ հայ ժողովրդին բաժին հասավ դե ֆակտո խորհրդարան, և եթե մենք միասին ու անհապաղ չգործենք` նրան վերադարձնելու իշխանությունը և օրենքի պաշտպանությունը, ինչպես որ հարկն է, Հանրապետությունը դատապարտված է դիմավորելու նաև հաջորդ դե ֆակտո նախագահին` ի թիվս նրանց երկար շարքի:
«Ժառանգություն» կուսակցությունը` շարունակելով իր համեստ հասարակական ծառայության վաղեմի ավանդույթը, սպասարկելու է քաղաքացու-ազգի շահերը` թե ներկայիս դե ֆակտո ամոթի և թե մոտ ապագայի դե յուրե արժանապատվության պայմաններում»,-ընդգծել է Հովհաննիսյանը:
«Ժառանգության» առաջանորդը շնորհակալություն է հայտնել կուսակցության օգտին քվեարկողներին և հայտնել, ո հունիսի 2-ին կուսակցությունը կանցկացնի իր համագումարը, որի ընթացքում կներկայացնի մանրամասն գնահատական` «պետության վիճակի մասին» և ապագա Հայաստանի մասին իր կանխատեսումները:
«Ժառանգության» մամլո ծառայությունն ընդգծել է, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը կպատասխանի լրագրողներին հետաքրքրող բոլոր հարցերին համագումարի ընթացքում և դրանից հետո: Բացի այդ, չեղյալ է համարվել նաև Րաֆֆի Հովհաննիսյանի այսօր նախատեսվող մամլո ասուլիսը:

Лидер оппозиционной партии “Наследие” Раффи Ованнисян выступил с заявлением посвященным прошедшим в Армении 6 мая парламентским выборам, сообщает пресс-служба партии. По словам Ованнисяна, Армения и ее граждане в глубоком системном кризисе, “и прошедшие выборы образовали бездну, которая более глубока и опасна, чем когда либо”.
Лидер “Наследия” подчеркнул, что несмотря на свою демократическую риторику, пренебрегли гражданскими свободами, конституционными правами и принципом всенародного волеизъявления.
Результатом этого, по его словам, стал очередной армянскому народу достался де-факто парламент, “и если мы вместе не начнем незамедлительно действовать, чтобы возвратить ему власть и защиту закона, как следует, то республика обречена приветствовать и очередного де-факто президента”.
““Наследие” продолжит свою скромную общественную службу согласно старой традиции, обслуживая интересы гражданина-нации как в нынешнем де-факто стыде, так и в условиях ближайшего будущего де-юре достоинства”, -подчеркнул Ованнисян.
Лидер “Наследия” поблагодарил всех проголосовавших за партию, а также сообщил, что 2 июня партия проведет свой съезд, во время которого представит подробную оценку “О состоянии государства” , а также свое видение будущего Армении.
Следует отметить, что пресс-служба “Наследия” подчеркнула, что Раффии Ованнисян даст ответы на все интересующие журналистов вопросы во время съезда и после него. Помимо этого, была отменена и намеченная на сегодня пресс-конференция Ованнисяна.