ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունը մայիսի 15-18-ը Սանկտ Պետերբուրգում կմասնակցի ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի լիագումար նիստին, ինչպես նաեւ ՄԽՎ Խորհրդի, երեք մշտական հանձնաժողովների նիստերին:
Հայկական պատվիրակությունը գլխավորում է ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Բալասանյանը, կազմում են պատգամավորներ Արտակ Դավթյանը եւ Հրայր Կարապետյանը, հայտնում է ԱԺ մամլո ծառայությունը:
ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը կմասնակցի նաեւ ՀԱՊԿ ԽՎ-ի Խորհրդի եւ լիագումար նիստերին, ինչպես նաեւ Եվրասիական տնտեսական ընկերակցության Միջխորհրդարանական վեհաժողովի ու Նևայի միջազգային բնապահպանական կոնգրեսի լիագումար նիստերին:

15 Май 2012 - 11:03 AMT
Делегация Национального собрания Армении примет участие 15-18 мая в пленарном заседании Парламентской ассамблеи СНГ, а также Совета ПА СНГ и трех постоянных комиссий ПА СНГ. Как сообщает пресс-служба парламента РА, армянскую делегацию возглавляет вице-спикер Самвел Баласанян, и в нее входят депутаты Артак Давтян и Грайр Карапетян.
Делегация примет участие и в заседании Совета Парламентской ассамблеи ОДКБ, а также в пленарных заседаний ПА евразийского экономического содружества и Невском международном экологическом конгрессе.