Մայիսի 20-ին, Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը կայանալու է Դավիթ Ամալյանի մենահամերգը` դաշնակահար Հայկ Նավասարդյանի նվագակցությամբ: Այդ մասին մամլո ասուլիսի ժամանակ ասաց Ամալյանը: Երգչի համար այս մենահամերգն առանձնանում է, քանի որ առաջին անգամ է ելույթ ունենում նման ձևաչափով: «Սա նորություն է ինձ համար իր մոտեցմամբ: Այսպես ավելի բաց ճակատով ես ներկայանում հանդիսատեսին», խոստովանեց երգիչը:
Դավիթ Ամալյանն իր լսարանին չի անվանում երկրպագուներ, այլ ընկերներ, քանի որ իր համերգն ավելի շատ նման է զրույցի:
Համերգը տևելու է մեկ ու կես ժամ: Երգիչը կատարելու է բացառապես իր հեղինակած կատարումները: Տոմսերի արժեքը` 3000 դրամ է:

20 мая в Ереване в Доме камерной музыки им. Комитаса состоится сольный концерт армянского певца Давида Амаляна, аккомпаниатором будет пианист Айк Навасардян. Об этом во время пресс-конференции сказал Давид Амалян. Для певца этот концерт является особенным тем, что он впервые будет выступать в совершенно новом для него формате. Аудиторию своих слушателей он называет не поклонниками, а друзьями, поскольку его концерты больше похожи на беседы.
Концерт продлится около полутора часов. Певец исполнит исключительно авторские произведения. Стоимость билетов – 3000 драмов.