19 May 2012 - 09:48 AMT
Մայիսի 13-16-ը ՀՀ դեսպան Արմեն Եգանյանն այցելեց Կանադայի Բրիտանական Կոլումբիա նահանգ, մասնավորապես` Կելոնա քաղաք և Օկանոգան հովտի շրջան, որոնք հայտնի են տնտեսական ոլորտում իրենց բարձր առաջընթացով և ակտիվ տնտեսական գործունեությամբ, հայտնում է ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:
ՀՀ դեսպանը ծանոթացավ խաղողագործական ընկերության (Ancient Hill), փայտամշակման արտադրության (Gorman), շինարարական խոշորագույն ընկերության (Stober Construction), Հյուսիսային Ամերիկայում օդանավերի վերանորոգման եւ օդաչուների նախապատրաստման առաջատար ընկերության (FlightCraft) գործունեությանը:
Արմեն Եգանյանն այցելեց նաև բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում գործունեություն ծավալող ընկերություններ (QVH Technologies, Rack Force), ինչպես նաև Բրիտանական Կոլուբիայի համալսարան: Այցի ավարտին ՀՀ դեսպանը հանդիպում ունեցավ քաղաքապետ Ուոլթըր Գրեյի հետ, որը ներկայացրեց քաղաքի զարգացման հիմնական ոլորտները:
Այցի ընթացքում ՀՀ դեսպանը ներկայացրեց ՀՀ տնտեսության կարևոր բնագավառները, երկրում առկա գործարար մթնոլորտը, ինչպես նաև առաջարկեց երկկողմ համագործակցության բազմաթիվ եզրեր:

19 May 2012 - 09:34 AMT
С 13 по 16 мая посол Армении в Канаде Армен Еганян посетил штат Британская Колумбия, в частности город Келона и долину Оканоган, которые известны своим высоким уровнем развития в экономической сфере, сообщает МИД РА. Посол ознакомился работой винодельческой компании Ancient Hill, деревообрабатывающей Gorman, крупнейшей строительной организации Stober Construction, а также возможностями передовой в Северной Америке компании по ремонту воздушных судов и подготовке пилотов FlightCraft.
Еганян посетил также компании QVH Technologies и Rack Force, работающих в сфере высоких технологий, а также Университет Британской Колумбии.
В конце визита посол провел встречу с мэром Келоны Уолтером Греем, который представил основные направления развития города. Посол, в свою очередь, представил основные сферы экономики Армении, существующую в стране бизнес-атмосферу, а также предложил многочисленные варианты двустороннего сотрудничества.