«ՏաԹևեր» ճոպանուղու տնօրինությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 19-ի ժամը 15:00-ի դրությամբ ճոպանուղու աշխատանքը վերականգնված է: «Մենք վերսկսել ենք ընդունել ճոպանուղու այցելուներին. «ՏաԹևեր»-ը գտնվում է գերազանց տեխնիկական վիճակում»,- ասել է «ՏաԹևեր» ճոպանուղու տնօրեն ՏիգրանՂազարյանը:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 18-ին Հալիձորում տեղի ունեցած կայծակի և ամպրոպի արդյունքում ճոպանուղու կառավարման համակարգերը վնասվել էին, որի պատճառովճոպանուղին ժամանակավորապես չէր գործում: Տեղացի և շվեյցարացի մասնագետների ջանքերով կարճ ժամանակահատվածում կարգաբերվեցին կառավարման և տեխնիկական անվտանգության համակարգերը:

Руководство самой длинной в мире подвесной реверсивной канатной дороги «Крылья Татева» информирует, что неполадки с системами управления по состоянию на 15:00 19 мая полностью устранены. Об этом сообщает пресс-служба управляющей компании канатки.
«Мы возобновили прием гостей канатной дороги, которая находится в безупречном техническом состоянии», – сказал директор «Крыльев Татева» Тигран Казарян.
Самая длинная в мире реверсивная канатная дорога «Крылья Татева» на юге Армении с 18 мая временно приостановила свою работу. В результате поражения молнии и грома в селе Алидзор в указанный период, были повреждены системы управления канатки.