ՀՀ ԱԻՆ սեյսմիկ պաշտպանությանազգային ծառայությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 21-ին՝ տեղական ժամանակով ժամը 8:20-ին ՍՊԱԾ-ի սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է 2.5 մագնիտուդով երկրաշարժ, որի էպիկենտրոնը գտնվում է Հայաստանի տարածքում՝ Աշոցք գյուղից 5 կմ հյուսիս: Երկրաշարժի ուժգնությունը էպիկենտրոնային գոտում կազմել է 3 բալ:
Տեղական ժամանակով ժամը 8.45-ինՍՊԱԾ-ի սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է երկրորդ երկրաշարժը՝ 2.7 մագնիտուդով, որի էպիկենտրոնը նույնպես գտնվում է Հայաստանի տարածքում՝ Աշոցք գյուղից 7 կմ հյուսիս-արևմուտք:
Երկրաշարժի ուժգնությունը էպիկենտրոնային գոտում կազմել է 3-4 բալ:
Մինչ այդ՝ մայիսի 21-ին, տեղական ժամանակով ժամը 03.07-ին ՍՊԱԾ-ի սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է 3.2 մագնիտուդով երկրաշարժ, որի էպիկենտրոնը գտնվում է Հայաստանի տարածքում՝ Գյումրի քաղաքից 20 կմ հյուսիս-արևելք:
Երկրաշարժի ուժգնությունը էպիկենտրոնային գոտում կազմել է 4 բալ: Ըստ նախնական տեղեկատվության` երկրաշարժը զգացվել է Գյումրի քաղաքում:

21 Май 2012 - 06:30 AMT
Министерство по чрезвычайным ситуациям Армении сообщило, что 21 мая в 8.20 по местному времени Национальной службой сейсмозащиты зарегистрировано землетрясение магнитудой 2.5 балла, эпицентр которого находился в 5 км севернее армянского села Ашоцк. В эпицентре сила землетрясения составила 3 балла.
В 8.45 по местному времени Национальной службой сейсмозащиты зарегистрировано землетрясение магнитудой 2.7 балла, эпицентр которого также находился в Армении, на этот раз на 7 км северо-восточнее Ашоцка. В эпицентре сила землетрясения составила порядка 3-4 баллов.
21 мая ночью, в 03.07 по местному времени Национальной службой сейсмозащиты зарегистрировано еще одно землетрясение с магнитудой 3.2 балла, эпицентр которого находился в Армении, на 20 км северо-восточнее Гюмри, где его сила составила 4 балла.