«Հայկական ժամանակը» գրում է, որ 2012-ի առաջին 4 ամիսներին բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցներով Հայաստանից մեկնել և չի վերադարձել 57 հազար 320 մարդ: Տվյալը հրապարակել է ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության միգրացիոն պետական ծառայությունը:
«Անցած տարվա նույն ժամանակահատվածում ՀՀ-ից մեկնել և չէր վերադարձել 47 հազար 610 մարդ: Այսինքն, մեկնող-չվերադարձողների ցուցանիշն անցած տարվա համեմատ աճել է ավելի քան 20%-ով: Միայն ապրիլին մեկնած-չվերադարձածների թիվը կազմել է 29 հազար 222 հոգի: Ակնհայտ է, որ մայիսի տվյալներով` այդ ցուցանիշը էլ ավելի կաճի: Այսինքն, անգամ պաշտոնական վիճակագրությամբ` մարդիկ հավատացել են ՀՀ իշխանություններին և արագ տեմպերով փախչում են երկրից»,- գրում է թերթը:

22 Май 2012 - 09:07 AMT
“Айкакан жаманак”: Число уезжающих из Армении граждан, которые не намерены возвращаться, выросло на 20%
Газета “Айкакан жаманак” пишет, что в первые четыре месяца 2012 года из Армении уехало 57 320 человек. Данные опубликовала Государственная миграционная служба Министерства регионального управления РА.
“В тот же период времени в прошлом году из Армении выехали и не вернулись 47 610 человек. То есть показатель граждан, уезжающих и не возвращающихся обратно, вырос на 20%. Только в апреле их число составило 29 222 человек. Очевидно, что в мае этот показатель вновь увеличится. То есть, даже согласно официальной статистике, граждане Армении поверили властям РА и быстрыми темпами спешат покинуть страну”, – пишет газета.