Հունիսի 10-ին, Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնում տեղի է ունենալու Կորեական ռապսոդիայի՝ կորեական ավանդական և ժամանակակից երգ ու պարի համերգ:
«Կորեական ռապսոդիա» համերգը ցուցադրում է բրեյքդանսի, կորեական պարի, մարտարվեստի և թեքվոնդոյի համադրությունը` խառնված էքստրեմալ սպորտի, ակրոբատիկայի և Սլգիդունգի կողմից ներկայացվող կորեական ավանդական երաժշտության հարուստ զգայունության և բարձր ոգու հետ: Համերգը հանդիսատեսին բացառիկ հնարավորություն կտա ծանոթանալ աշխարհի ամենանշանավոր և մրցանակակիր կորեական պարային խմբերից մեկի՝ Կորեական նախագծի, և Կորեայի առաջադեմ ավանդական երաժիշտ Սլգիդունգի հետ, որոնք շլացրել են միջազգային հանդիսատեսին դեռ 2000 թվականից ի վեր, ինչպես նաև ուսումնասիրել թե՛ կորեական մշակույթի ավանդական ոգին, թե՛ երկրի շարժուն ու երիտասարդ մշակութային պատկերը:

22 Май 2012 - 14:46 AMT
10 июня в Ереванском государственном театре музыкальной комедии им. А.Пароняна состоится концерт корейской песни и танца – “Корейская рапсодия”.
Концерт “Корейская рапсодия” представляет собой совокупность брейк-данса, корейских танцев, боевых искусств и тэквондо вперемешку с экстремальными видами спорта, акробатикой и народной корейской музыкой.
Концерт предоставит слушателю исключительную возможность познакомиться с одним самых известных и прославленных корейских танцевальных ансамблей – с Корейским проектом.
Ансамбль гастролирует с 2000 года, он отражает дух традиционной корейской культуры, подвижный и молодой образ страны.