Արա Գևորգյանի «Սիրեցեք զմիմիանս» նախագծին հավանական է հայտնի երգչուհի Սելին Դիոնի մասնակցությունը: Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում պատմեց կոմպոզիտորը: Գևորգյանի խոսքով, Սելին Դիոնը ցանկանում է երգել միայն ՄԱԿ-ի լոգոյի տակ:
Գևորգյանը չբացառեց նաև նախագծում Ֆիլիպ Կիրկորովի մասնակցությունը: Կոմպոզիտորի խոսքով Ֆիլիպ Կիրկորովն է զանգահարել նախագծին մասնակցելու համար, բայց նա դրել է մի պայման, որ Կիրկորովը պետք է կատարի նրա «Ադանա» գործը: Նա ձայնագրել և ուղարկել է «Սիրեցեք զմիմիանս» երգը, սակայն մյուս երգի կապակցությամբ դեռ լռում է:
4.5 րոպեանոց տեսահոլովակում նրանք կերգեն իրենց երկրում, տեսարժան վայրի ֆոնին, այնուհետև Խոր վիրապում բոլորի հետ միասին հայերեն լեզվով:
Երգի դասական տարբերակը կկատարի Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը, փոփ կատարման պատասխանատուն կլինի Գևորգյանը, ինչպես նաև կլինի ռոք տարբերակ: Ռոք տարբերակի համար կոմպոզիտորը դիմել է Սերժ Թանկյանին, ով դեռ դրական պատասխան չի տվել, և հավանաբար այն կվստահվի Deep Purple խմբին:
Գևորգյանի խոսքով, նախագիծը կսկսվի, հենց ավարտվի երգիչների ընտրությունը: Արդեն հավաքվել են ֆինն, շվեդ, գերմանացի, հնդիկ, արաբ և ամերիկացի երգիչներ:
Նա ասաց, որ եթե օտար երկրներում Հայաստանի դեսպանները դիմեն տեղի երգիչներին, նախագծի իրականացման ընթացքն անհամեմատ կթեթևանա:

В проекте “Возлюби ближнего своего” Ара Геворкяна, возможно, примет участие всемирно известная певица Селин Дион. Об этом 23 мая во время встречи с журналистами сказал сам композитор.
По словам Геворкяна, Селин Дион желает петь только при наличии логотипа ООН.
Геворкян не исключил и участие российского певца Филиппа Киркорова. Композитор отметил, что Киркоров позвонил и изъявил желание выступить. Но он поставил условие, что певец будет исполнять его произведение “Адана”.
Филипп Киркоров записал и прислал версию песни “Возлюби ближнего своего”, относительно предложенной песни ответа пока не последовало.
В видеоклипе продолжительностью в 4,5 минуты певцы сначала будут петь каждый на фоне какой-нибудь достопримечательности в своей стране, а затем все вместе продолжат петь уже на армянском языке на фоне монастыря Хор Вирап.
Классическую версию песни исполнит Государственный филармонический оркестр Армении, ответственным за поп-исполнение будет Геворкян. Ожидается и рок-версия проекта.
Для ее реализации организаторы обратились к Сержу Танкяну, который пока не дал положительного ответа, и, скорее всего, доверит это группе “Deep Purple”.
По словам Геворкяна, проект начнется сразу же после отбора певцов. Уже известны имена финляндского, шведского, немецкого, индийского, арабского и американского участников.