Կոմպոզիտոր Արա Գևորգյանը համագործակցելու է Deep Purple լեգենդար ռոք խմբի մենակատար Յան Գիլանի հետ: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում պատմեց կոմպոզիտորը: Գևորգյանի խոսքով, նրա և Գիլանի ընկերությունը սկսվել է դեռ 1989 թ-ին, երբ նրանք Սպիտակի երկրաշարժից տուժածների համար մեծ նախագիծ էին կազմակերպել:
Գիլանը խնդրել է Գևորգյանին, որպեսզի նա Holly water ստեղծագործությանը հայկական ուղղվածություն տա: Գևորգյանն արել է այդ աշխատանքները, և հրաժարվել է գումարից, քանի որ նրանք բարեկամներ են:
Բացի այդ, վերջերս Play station 3 ընկերության հետ Գևորգյանը պայմանագիր է կնքել, և «Մարտեր առանց կանոնների» խաղում հնչում է նրա Արցախ ստեղծագործությունը:

23 Май 2012 - 11:37 AMT
Композитор Ара Геворкян будет сотрудничать с легендарным солистом группы Deep Purple Яном Гилланом. Об этом 23 мая во время встречи с журналистами сказал сам композитор.
По словам Геворкяна, дружба между ними началась еще в 1989 году, когда готовился проект, посвященный памяти жертв спитакского землетрясения 1988 года.
Гиллан попросил Геворкяна придать его песне “Holly water” армянское звучание, Геворкян исполнил просьбу солиста “Deep Purple”, но отказался от денег, поскольку они являются друзьями.
Кроме того, Геворкян недавно подписал контракт с компанией Play station 3, и в видеоигре “Бои без правил” звучит его произведение “Арцах”.