2012թ. մայիսի 29-ից հունիսի 1-ը Երևանում կանցնի «Նոր անուններ» պատանի երաժիշտ-կատարողների 2-րդ միջազգային փառատոնը: Ինչպես հայտնում է փառատոնի մամլո ծառայությունը, արդեն երկրոդ տարին փառատոնի կողքին է գլխավոր հովանավոր ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը:
Այս տարի փառատոնին մասնակցելու են մինչև 18 տարեկան շուրջ քառասուն շնորհալի պատանի երաժիշտներ աշխարհի տարբեր երկրներից (Հայաստան, Վրաստան, Ֆրանսիա, Ռուսաստան, Մալթա, Ուզբեկստան, Կորեա), ովքեր երևանյան ունկնդրին կներկայանան ինչպես նվագախմբային, այնպես էլ մենանվագ կատարումներով: Փառատոնի այս տարվա մասնակիցների թիվը շուրջ մեկ տասնյակով ավելի է անցած տարվանից: Տարբերվում է նաև աշխարհագրությունը:
Համերգները կկայանան Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյան) և Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբերի (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Վահան Մարտիրոսյան) հետ համագործակցությամբ: Մասնակիցների մեծ մասը միջազգային և հանրապետական մրցույթների ու փառատոների բազմակի դափնեկիրներ և տարբեր հիմնադրամների կրթաթոշակառուներ են, ովքեր բազմիցս ելույթներ են ունեցել աշխարհի հայտնի բեմերում:
Փառատոնի հանդիսավոր բացումը տեղի կունենա մայիսի 29-ին Երևանի Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը) Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի հետ համատեղ:
Փառատոնի եզրափակիչ համերգը տեղի կունենա Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը` հունիսի 1-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ:

23 Май 2012 - 13:17 AMT
С 29 мая по 1 июня 2012 года в Ереване будет проведен 2-ой международный музыкальный фестиваль юных музыкантов-исполнителей “Новые имена”. Как сообщают в пресс-службе фестиваля, уже второй год подряд спонсором фестиваля выступает компания “ВиваСелл-МТС”.
В этом году в фестивале участвуют около 40 талантливых юных музыкантов в возрасте до 18 лет из разных стран мира (Армения, Грузия, Франция, Россия, Мальта, Узбекистан, Корея), которые представят на суд ереванского слушателя оркестровые и сольные исполнения. Число участников фестиваля в этом году на десяток больше, чем в прошлом.
Концерты будут проходить при сотрудничестве с Государственным филармоническим оркестром Армении (художественный руководитель и главный дирижер Эдуард Топчян) и с Государственным камерным оркестром Армении (художественный руководитель и главный дирижер Ваан Мартиросян).
Большинство участников являются многократными лауреатами республиканских и международных конкурсов и фестивалей, а также стипендиатами различных фондов, почти все они имели возможность выступать на лучших концертных площадках мира.
Торжественное открытие фестиваля состоится 29 мая в Ереване в Доме камерной музыки им. Комитаса.
Гала-концерт фестиваля состоится в Международный день защиты детей – 1 июня в концертном зале им. Арама Хачатуряна.