«Ոսկե ծիրան» երևանյան միջազգային կինոփառատոնը և դրա շրջանակներում իրականացվող «Ռեժիսորներ առանց սահմանների» արևելյան համագործակցության ծրագիրը այս տարի ներկայացվել են Կաննի կինոփառատոնի կինոշուկայում:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդում են «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնի մամուլի ծառայությունից` Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի տաղավարում մայիսի 17-ին տեղի է ունեցել երևանյան միջազգային կինոփառատոնին նվիրված ընդունելություն և «Ռեժիսորներ առանց սահմանների» արևելյան համագործակցության ծրագրի DAB Happy Hour («ՌԱՍ ուրախ ժամ») շնորհանդեսը:
Ընդունելությանը ներկա էին Կաննի կինոփառատոնի հայ և օտարազգի հյուրերը` ռեժիսորներ, կինոփառատոների տնօրեններ, կինոհիմնադրամների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև «Ռեժիսորներ առանց սահմանների» ծրագրի գործընկերները` MAIA (Իտալիա), INTERFILM (Ուկրաինա), CINEMA ART CENTER PROMETHEUS (Վրաստան) կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ: Կինոփառատոնը և ծրագիրը ներկայացրեց «Ոսկե ծիրան» երևանյան միջազգային կինոփառատոնի տնօրեն, կինոռեժիսոր Հարություն Խաչատրյանը:

Ереванский международный кинофестиваль “Золотой абрикос” и программа восточного сотрудничества “Режиссеры без границ”, реализуемая в рамках фестиваля, в этом году были представлены на кинорынке Каннского кинофестиваля.
Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе фестиваля “Золотой абрикос”, в павильоне Национального киноцентра Армении 17 мая состоялся торжественный прием в честь ереванского международного кинофестиваля и презентация программы восточного сотрудничества “Режиссеры без границ” DAB Happy Hour.
На приеме присутствовали армянские и иностранные гости фестиваля: режиссеры, директоры фестивалей, представители кинофондов, а также партнеры программы “Режиссеры без границ” – представители организаций MAIA (Италия), INTERFILM (Украина), CINEMA ART CENTER PROMETHEUS (Грузия).
Кинофестиваль и программу представил директор ереванского международного кинофестиваля “Золотой абрикос” Арутюн Хачатурян.