ՀՀԿ ընտրական շտաբի ղեկավար և Ազգային ժողովի նախկին խոսնակ Հովիկ Աբրահամյանը լրագրողներին չի հաստատել տեղեկատվությունը, թե կրկին կգլխավորի խորհրդարանը:
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի նախագահությամբ ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում Աբրահամյանը նշել է, որ ինքն իրեն տեսնում է օրենսդիր իշխանության մեջ, այլ ոչ թե գործադիր: «Տիգրան Սարգսյանի կառավարությունը շատ լավ է աշխատում»,- նկատել է նա:
Ընդ որում լրագրողների հետ զրույցում նա նշել է, որ Ազգային ժողով վերադառնալուց հետո կխստացնի լրագրողների կողմից խորհրդարան այցելությունների կանոնները, որոնք պարզեցվել են ներկայիս խոսնակի կողմից:

24 Май 2012 - 17:50 AMT
Глава избирательного штаба и экс-спикер Национального собрания Армении Овик Абраамян не подтвердил журналистам информацию о том, что вновь возглавит парламент.
В беседе с журналистами после заседания Исполнительного органа РПА под председательством президента РА Сержа Саркисяна он отметил, что видит себя в законодательной власти, а не в исполнительной.
“Правительство Тиграна Саркисяна очень хорошо работает”,- заметил он.
При этом в беседе с журналистами Абраамян сказал, что после возвращения в Национальное собрание он ужесточит правила посещения журналистами парламента, которые были упрощены нынешним спикером.