29 May 2012 - 08:24 AMT
Մոսկվայի հարավում կեսգիշերին մոտ անհայտը դանակով հարձակվել է լրագրող Սերգեյ Ասլանյանի վրա, արդյունքում լրագրողը ստացել է դանակի 20 հարված և ուղեղի ցնցում: Ինչպես հայտնում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը, հղում անելով իրավապահ մարմիններին, «տուժածը հոսպիտալացվել է, նրա կյանքին ոչինչ չի սպառնում»:
«Անհայտը զանգահարել է Ասլանյանի հեռախոսին և խնդրել է նրան փողոց դուրս գալ խոսելու համար: Լրագրողը դուրս է եկել փողոց, սակայն ոչ ոքի չի տեսել այնտեղ: Վերադառնալիս, մուտքի մոտ նրա վրա անհայտ մի մարդ է հարձակվել՝ դանակի հարվածներ հասցնելով նրան»,-հայտնել է աղբյուրը:
Սերգեյ Ասլանյանը «Մայակ» և «Էխո Մոսկվի» ռադիոկայանների հաղորդավար է, նախկինում աշխատել է մի քանի ԶԼՄ-ներում ու հեռուստատեսությունում:
Ըստ Life News-ի, վարկած կա, որ հարձակումը Ասլանյանի վրա կապված է Մոհամմեդ մարգարեի մասին նրա արտահայտությունները հետ «Մայակ» ռադիոկայանի մայիսի 14-ի եթերում, որոնք շատերի կարծիքով վիրավորական էին:
Ասլանյանի մերձավորները վախենում են նաև սեփական կյանքի համար: Ասլանյանի հիդանդասենյակը հսկողության տակ է:

29 May 2012 - 06:23 AMT
На юге Москвы около полуночи неизвестный напал с ножом на журналиста Сергея Асланяна, в результате чего журналист получил свыше 20 ножевых ранений и сотрясение мозга. Как передает ИТАР-ТАСС со ссылкой на правоохранительные органы, «потерпевший госпитализирован, его жизни ничто не угрожает».
«Неизвестный позвонил на мобильный телефон Асланяну и попросил его выйти на улицу для разговора.
Журналист, который проживает на Чертановской улице, вышел на улицу, но никого там не нашел. Когда он вернулся в свой подъезд, на него напал неизвестный, который нанес ему несколько касательных ножевых ранений», — сообщил источник.
Сейчас решается вопрос о возбуждении уголовного дела. Полиция изъяла записи камеры видеонаблюдения в подъезде, по которым надеется установить напавшего на журналиста. Причины нападения устанавливаются.
Сергей Асланян является ведущим радиостанций «Маяк» и «Эхо Москвы», ранее работал в нескольких СМИ и на телевидении.
Как сообщает Life News, существует версия, что нападение на Асланяна связано с недавним скандалом, который разгорелся из-за высказываний журналиста в прямом эфире радио «Маяк» от 14 мая о пророке Мухаммеде, которые многие слушатели признали оскорбительными.
Близкие и родственники Асланяна боятся также и за свои жизни. На данный момент палату Асланяна охраняют полицейские.