29 May 2012 - 13:11 AMT
Մայիսի 28-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Միացյալ Թագավորության լորդերի պալատի անդամ բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին:
Ողջունելով բարոնուհուն` նախարար Նալբանդյանը բարձր գնահատեց տարիներ ի վեր Քերոլայն Քոքսի ցուցաբերած աջակցությունը Հայաստանին ու Արցախին, նրա կողմից ծավալած մարդասիրական գործունեությունը եւ երախտագիտություն հայտնեց բարոնուհուն իր հայանպաստ գործունեության համար:
Բարոնուհի Քոքսը, շնորհակալություն հայտնելով ջերմ խոսքերի համար, ասաց, որ շարունակելու է իր գործունեությունը ի նպաստ հայ-բրիտանական հարաբերությունների ամրապնդման: Զրույցի ընթացքում քննարկվեցին երկկողմ միջխորհրդարանական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Քերոլայն Քոքսի խնդրանքով Էդվարդ Նալբանդյանը ներկայացրեց արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները:

29 May 2012 - 13:09 AMT
28 мая министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял члена палаты лордов Великобритании баронессу Кэролайн Кокс, сообщает пресс-служба МИД.
Налбандян высоко оценил поддержку баронессы, которую она оказывала Армении и Арцаху на протяжении многих лет, а также поблагодарил за гуманитарную деятельность.
Баронесса, поблагодарив Налбандяна, подчеркнула, что продолжит свои усилия по укреплению армяно-британских отношений.
Стороны обсудили вопросы расширения межпарламентского сотрудничества, а также последние развития событий вокруг нагорно-карабахского конфликта.