Այսօր` մայիսի 30-ին, Երևանում տեղի է ունենում «Հայաստան» Համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի 21-րդ նիստը, որին ներկա են կազմակերպության ներկայացուցիչներ ամբողջ աշխարհից: Ելույթ ունենալով նիստի բացմանը` խորհրդի ղեկավարը` ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, հավաքվածներին շնորհավորել է հիմնադրամի ձևավորման 20-ամյակի կապակցությամբ և ընդգծել այն հսկայական աշխատանքի կարևորությունը, որն իրականացավել է այս ընթացքում: Նա նշել է, որ առանց հիմնադրամի չի կարելի պատկերացնել ոչ Հայաստանը, ոչ Արցախը: Նա հաղորդել է, որ հրամանագիր է ստորագրել` որոշ մասնակիցների իրենց անգնահատելի գործունեության համար մեդալներով և մրցանակներով պարգևատրելու մասին:
Բացի այդ, քննարկման սկզբում միաձայն որոշում կայացվեց Արա Վարդանյանին հիմնադրամի գործադիր տնօրենի պաշտոնում վերընտրվելու մասին, ինչից հետո քննարկումը շարունալվել է փակ դռների ետևում:

30 Май 2012 - 07:52 AMT
Сегодня, 30 мая, в Ереване проходит 21-ое заседание совета попечителей Всеармянского фонда “Айастан”, на котором собрались представители организации со всего мира. Выступая на открытии заседания, глава совета, президент Армении Серж Саргсян поздравил собравшихся с 20-летием образования фонда и подчеркнул, что за прошедшие 2 десятилетия было осуществлено огромное количество различных программ, и без этого фонда нельзя представить ни Армению, ни Арцах. Он сообщил, что подписал указ о награждении некоторых участников медалями и наградами за их неоценимую деятельность.
Кроме того, в начале обсуждения единогласно было принято решение о переизбрании Ара Варданяна на пост исполнительного директора армянского фонда, после чего обсуждение продолжилось за закрытыми дверями.