30 Մայիս 2012 - 12:30 AMT
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը նոր կառավարությունում պորտֆելներ չի ունենա։ Այս մասին Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի վարչական շենքում 2012թ. մայիսի 6-ի ընտրությունների արդյունքում ընտրված Ազգային ժողովի պատգամավորներին մանդատների հանձնման հանդիսավոր արարողության ժամանակ լրագրողներին ասաց կուսակցության փոխնախագահ Սամվել Բալասանյանը։
Նրա հավաստմամբ, ԲՀԿ–ի խորհրդարանական խմբակցությունը ղեկավարելու է Գագիկ Ծառուկյանը, իսկ քարտուղարի պաշտոնը կզբաղեցնի Նաիրա Զոհրաբյանը։
Մայիսի 24–ին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարել էր, որ նպատակահարմար չի գտնում մասնակցել կոալիցիոն կառավարության ձևավորմանը:

У партии “Процветающая Армения” в новом правительстве не будет министерских портфелей. Об этом 30 мая сказал заместитель председателя партии Самвел Баласанян во время торжественного вручения в здании ЦИК РА депутатских мандатов по итогам парламентских выборов Армении, которые состоялись 6 мая.
Он убежден, что парламентскую фракцию ППА будет возглавлять Гагик Царукян, а должность секретаря займет Наира Зограбян.
24 мая ППА заявила, что не считает целесообразным участие в формировании коалиционного правительства.