31 Մայիս 2012 - 08:52 AMT
Արտաշես Գեղամյանը գտնում է, որ ԲՀԿ-ն ավելի լավ կկատարեր իր նախընտրական խոստումները, լինելով կոալիցիայում
Պատասխանելով լրագրողների հարցերին՝ «Ազգային միաբանություն» կուսակցության առաջնորդ Արտաշես Գեղամյանը նշեց, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը հանդես եկավ հետաքրքիր հարցադրումներով ու հայտարարություններով, ինչը թույլ տվեց նրան ստանալ առնվազն 450 հազար ընտրողների աջակցությունը: Նա նշել է, որ այժմ հարց է ծագում՝ ինչպես ավելի հեշտ կլիներ ԲՀԿ-ին կատարել այդ խոստումները՝ մնալով կոալիցիայում թե դրանից դուրս:
ԲՀԿ-ն մայիսի 24-ին հանդես եկավ հայտարարությամբ, որ նպատակահարմար չի համարում մասնակցությունը կոալիցիոն կառավարության ձևավորմանը:

31 Май 2012 - 08:44 AMT
Арташес Гегамян считает, что «Процветающая Армения» могла бы легче выполнить свои предвыборные обещания, находясь в коалиции
Отвечая на вопросы журналистов, лидер партии “Национальное единение” Арташес Гегамян отметил, что во время избирательной кампании партия «Процветающая Армения» выступала с интересными предложениями и заявлениями, что позволило ей заручиться поддержкой как минимум 450 тыс. избирателей. Он заметил, что сейчас встает вопрос о том, как бы было ППА легче выполнить эти обещания – оставаясь в коалиции или вне ее.
Партия “Процветающая Армения” 24 мая выступила с заявлением, что не считает целесообразным участие в формировании коалиционного правительства.