Հայաստանի Ազգային ժողովում հենց նոր հրապարակել են խորհրդարանի խոսնակի գաղտնի քվեարկության արդյուքները: Քվեարկությանը մասնակցել է 110 պատգամավոր, որոնցից ՀՀԿ միակ թեկնածու Հովիկ Աբրահամյանի թեկնածությանը կողմ է քվերակել 102-ը: 4 պատգամավոր դեմ է քվեարկել, ևս 4 քվեաթերթիկ անվավեր է ճանաչվել;
Հովիկ Աբրահամյանն իր ելույթում շնորհակալություն է հայտնել բոլորին` ցուցաբերած վստահության համար,մասնավորապես, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին և իր կուսակից ընկերներին:
Սկսվել են փոխխոսնակի ընտրությունները, և Գալուստ Սահակյանը ՀՀԿ-ից առաջադրել է Էդուարդ Շարմազանովի և Հերմինե Նաղդալյանի թեկնածությունները, մյուս կուսակցությունները իրենց թեկնածուներին չեն առաջադրել:

В Национальном собрании Армении только что огласили результаты тайного голосования по выборам спикера. В голосовании приняло участие 110 депутатов, и за единственного кандидата от РПА – Овика Абраамяна проголосовало 102 депутата. 4 депутатов проголосовали против, а еще 4 бюллетеня были признаны недействительными.
Овик Абраамян в своей речи поблагодарил всех за оказанное доверие, в частности, президента Армении Сержа Саргсяна и своих товарищей по партии.
Начались выборы вице-спикера, и Галуст Саакян от РПА выдвинул кандидатуры Эдуарда Шармазанова и Эрмине Нагдалян, другие партии воздержались от выдвижения своих кандидатов.