«168 Ժամ» թերթը գրում է, որ իրենց լավատեղյակ աղբյուրները հաստատում են այն տեղեկությունները, որ այդուհանդերձ , ՀՀԿ–ԲՀԿ կոալիցիան չի կամզվել նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պատճառով։
«Նա վերջին պահին ԲՀԿ–ին թույլ չի տվել գնալ այդ քայլին։ Հիշեցնենք, որ մայիսի 6–ի ընտրություններից հետո` մինչև մայիսի 24–ին կոալիցիային մաս չկազմելու մասին ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությունը, քաղաքական դաշտում բոլորը համոզված էին, որ այդ երկու ուժերն այնուամենայնիվ կոլաիցիա կկազմեն։ Սակայն մեր տեղեկություններով Գ. Ծառուկայնը տեղի է տվել Քոչարյանի ճնշումներին»,–գրում է օրաթերթը։

Газета “168 жам” пишет, что, согласно хорошо информированным источникам, коалиция между РПА и ППА не была сформирована из-за экс-президента Роберта Кочаряна.
“Он в последний момент не дал ППА пойти на этот шаг. Напомним, что после парламентских выборов 6 мая до заявления лидера ППА Гагика Царукяна о решении невхождении в коалицию с РПА, сделанного 24 мая, в политическом поле все были уверены, что эти две силы, несмотря ни на что, все-таки сформируют коалицию. Однако, по нашим сведениям, Гагик Царукян сдался под давлением Роберта Кочаряна”, – пишет газета.