«Հայաստանի Քրիստոնյա-դեմոկրատական միության» նախագահ, ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Խոսրով Հարությունյանը չի մեկնաբանում ապագա կառավարության կազմը, որն այսօր քննարկվելու է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության Խորհրդի և Գործադիր մարմնի նիստում:
Ընդ որում, նա դրական գնահատական է տվել ներկայիս կառավարությանը, որը «ստեղծված իրավիճակում ադեկվատ էր գործում»: Այս համատեքստում Խոսրով Հարությունյանը ուշադրություն է դարձրել նրան, որ համաշխարհային ֆինանսա-տնտեսական ճգնաժամի պայմաններում այս կառավարության գործունեության մասին պետք է դատել ոչ թե ըստ նվաճած արդյունքների, այլ ըստ նվազագույն կորուստների:
Ինչ վերաբերում է ԲՀԿ նախարարների, մասնավորապես` քաղաքաշինության նախարար Վարդան Վարդանյանի և առողջապահության նախարար Հարություն Քուշքյանի, կառավարության կազմում ընդգրկվելուն, ապա Խոսրով Հարությունյանի կարծիքով, նոր կառավարությունում, նրանք, հավանաբար, չեն լինի: Ընդ որում, նա չի բացառել, որ նրանք կարող են չմնալ որպես ԲՀԿ ներկայացուցիչներ, այլ որպես իրենց ոլորտի ներկայացուցիչներ:

2 Июнь 2012 - 08:10 AMT
Председатель партии «Христианско-демократический союз Армении», член от Республиканской партии Армении Хосров Арутюнян не комментирует состав будущего правительства, который будет обсужден на сегодняшнем заседании Исполнительного органа и Совета Республиканской партии Армении.
При этом он дал положительную оценку нынешнему правительству, которое «действовало адекватно сложившейся ситуации». В этом контексте Хосров Арутюнян обратил внимание на то, что в условиях мирового финансово-экономического кризиса о деятельности этого правительства надо судить не по достигнутым результатам, а по минимальным потерям.
Что же касается вопроса вхождения министров от партии «Процветающая Армении», которая не вошла в состав коалиции, в частности, министра градостроения Вардана Варданяна и министра здравоохранения Арутюна Кушкяна, в состав нового правительства, то их, по мнению Хосрова Арутюняна, вероятно не будет в составе нового исполнительного органа власти Армении. При этом он, однако, не исключил, что они могут остаться не как представители ППА, а как профессионалы своей сферы.