2 Հունիս 2012 - 13:21 AMT
Մինչև 2012թ. հունիսի 15-ը կներկայացվի Հայաստանի կառավարության նոր կազմը, շաբաթ օրը ՀՀ նախագահ, Հայաստանի իշխող Հանրապետական կուսակցության ղեկավար Սերժ Սարգսյանի նախագահությամբ ՀՀԿ Գործադիր մարմնի և Խորհրդի նիստում հաղորդել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
Ինչ վերաբերում է կառավարության ծրագրերին, որոնք պիտի ներկայացվեն խորհրդարանում, ապա, վարչապետի խոսքով, դրանք հիմնված կլինեն գլխավորապես Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախընտրական ծրագրի վրա:
Մեկնաբանելով լրագրողների հարցը կոալիցիայի կազմի մեջ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության չմտնելու մասին` Տիգրան Սարգսյանը հայտնել է, որ միայն ափսոսում է այդ առիթով:

До 15 июня 2012 года будет представлен новый состав правительства Армении, сообщил премьер-министр РА Тигран Саркисян в ходе субботнего заседания Исполнительного органа и Совета правящей Республиканской партии Армении под председательством президента РА, лидера партии Сержа Саргсяна.
Что касается программ правительства, которые должны быть представлены в парламент, то, по словам премьера, они, в основном, будут основаны на предвыборной программе Республиканской партии Армении.
Комментируя вопрос журналистов о невхождении партии «Процветающая Армения» в состав коалиции, Тигран Саркисян заявил, что лишь сожалеет об этом.