Առաջիկա 7-10 օրվա ընթացքում կներկայացվի ՀՀ կառավարության նոր կազմը: Այդ մասին լրագրողներին այսօր կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ հավաստիացրել է հանրապետական պատգամավոր Գագիկ Մինասյանը: Ըստ նրա, դրանից հետո, մինչև հունիսի 20-25 խորհրդարանին կներկայացվի կառավարության ծրագիրը; Մինասյանը նկատել է, որ ծրագրի ներկայացումը «շատ հետաքրքիր փուլ» կլինի, քանի որ դրա նկատմամբ վերաբերմունքով պատգամավորները ստիպված կլինեն հստակորեն ընտրել իրենց տեղը քաղաքական դաշտում:
Պատգամավորը հավելել է, որ կառավարության ծրագրի ներկայացումից հետո կավարտվի խորհրդարանական ընտրություններից հետո իշխանության ձևավորումը և կսկսվի նախագահական ընտրություններին նախապատրաստվելու փուլը:

В течение ближайших 7-10 дней будет представлен новый состав правительства Армении. В этом на сегодняшней пресс-конференции журналистов заверил депутат правящей Республиканской партии Армении Гагик Минасян. По его словам, после этого, до 20-25 июня парламенту будет представлена программа правительства. Минасян заметил, что представление программы станет “очень интересным этапом”, т.к. своим отношением к ней политические силы будут вынуждены четко обозначить свое место на политическом поле.
Депутат добавил, что после представления программы правительства завершится этап формирования власти после парламентских выборов и начнется этап подготовки к президентским выборам.
В прошедшую субботу РПА уже выдвинула кандидатуру Тиграна Саркисяна на пост премьера-министра Армении.