«Մշակութային կրթության աջակցության» հիմնադրամը հունիսի 9-ին Հովհաննես Թումանյանի տուն-թանգարանում ներկայացնելու է ՀՀ մարզերում, Երևանում և ԼՂՀ-ում գործող 22 գեղարվեստի և 60 արվեստի դպրոցների սաների 2011-2012 թթ. ուսումնական տարում կատարած աշխատանքների հաշվետու ցուցահանդեսը: Ինչպես հայտնում է ՀՀ մշակույթի նախարարության պաշտոնական կայքը, ընտրությունը կատարվել է մայիս ամսին բոլոր մարզերում կազմակերպված գեղարվեստի և արվեստի դպրոցների տարեվերջյան ցուցահանդեսներից՝ յուրաքանչյուր դպրոցից ընդգրկելով լավագույն 3-5 գեղանկար, գծանկար, գոբելենային և խեցեգործական աշխատանքներ:
Ցուցահանդեսը կգործի հունիսի 9-16-ը ներառյալ: Ցուցահանդեսն իրականանալու է ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ:

Фонд “Содействие культурному образованию” 9 июня в Доме-музее Ованнеса Туманяна представил отчетную выставку работ учеников 22 художественных школ и 60 школ искусства Еревана и областей Армении за 2011-2012 гг. Как сообщает официальный сайт Министерства культуры РА, отбор состоялся в мае с выставок, организованных в конце года во всех областных художественных школах. От каждой школы было выбрано по 3-5 живописных, графических работ, гобеленов и работ из глины.
Выставка будет открыта с 9 по 16 июня включительно. Она реализуется при содействии Министерства культуры РА.