6 Հունիս 2012 - 09:33 AMT
Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին` Տավուշ–Խազախ հատվածում, վերջին մի քանի օրվա ընթացքում եղած ռազմական գործողությունների արդյունքում 21 ադրբեջանցի զինծառայող է սպանվել։ Miacum.am կայքի հաղորդմամբ, իրենց այս մասին հայտնել է Տավուշում գտնվոց իրենց աբյուրը։
Ադրբեջանի պաշտապանության նախարարությունը հաստատում է միայն 8 հոգու մահը։ Պաշտոնապես հայտարարվել է, որ նրանցից 5–ը սպանվել են հայկական կողմի հետ մարտի ժամանակ, 2–ն էլ դարձել են բետոնե սալիկ վայրընկման զոհ, ևս մեկը մահացել է տաբելային զենքից ստացված հրազենային վնասվածքից։
Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունից սակայն PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հաղորդեցին, որ իրենք ադրբեջանական կողմի զոհերի մասին որևէ տեղեկատվություն չեն կարող տալ։

На участке Тавуш-Казах армяно-азербайджанской границы в результате диверсионных азербайджанских военных действий в течение последних нескольких дней был убит 21 азербайджанский военнослужащий. Сайт Miacum.am пишет, что об этом им сообщили источники, находящиеся в Тавуше.
Министерство обороны Азербайджана подтверждает гибель 8 солдат. Официально было объявлено, что 5 из них погибли во время боевых действий с армянскими ВС, 2 стали жертвами падения бетонной плиты, еще один погиб от огнестрельного ранения, полученного табельным оружием.
Однако, в Министерстве обороны Армении корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили, что не могут дать информацию о числе жертв с азербайджанской стороны.