6 Հունիս 2012 - 10:43 AMT
Երեկ ժամը 5 անց 30-ին ադրբեջանցիները կրակ են բացել Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայկական գրասենյակի ներկայացուցիչների մեքենայի վրա, ովքեր մեկնել էին Այգեպար գյուղ: Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԵՊՀ դասախոս, Տավուշի մարզում հաճախ լինող Ռուբեն Աբրահամյանը:
«Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերում 91 թվականից սովորական բան են կրակոցները, խնդիրն այս դեպքում լրագրողների մեջ է, ովքեր շատ քիչ են այցելում բուն Տավուշի շրջան, սահմամանամերձ գյուղեր»։
Աբրահամյանի պնդմամբ, այս հարցին պետք է շատ նուրբ մոտենալ և պետք է ճշտել ինֆորմացիան ներկայացնելուց առաջ:
Ներքին կարմիր աղբյուրի բնակիչը նշեց , որ Տավուշի մարզում շատ խնդիրներ կան, որոնց պետք է հաճախ անդրադառնալ. «Անընդհատ կրակահերթերի տակ գտնվելով գյուղացիները չեն կարողանում մշակել իրենց հողերը»,–ասաց նա։

6 Июнь 2012 - 11:40 AMT
5 июня в 05:30 часов со стороны Азербайджана был открыт огонь по машине с представителями Красного Креста, приехавшей в Айгепар. Об этом 6 июня в беседе с журналистами сказал преподаватель ЕГУ Рубен Абрамян.
“В приграничных селах Тавушской области в 1991 году обстрелы были обычным делом, в данном случае проблема в журналистах, они слишком редко бывают в Тавушской области, в приграничных селах”, – сказал он.
Абрамян утверждает, что к данной проблеме нужен очень деликатный подход, информацию, прежде, чем опубликовывать, необходимо уточнять.
Он отметил, что в Тавушской области накопилась масса проблем, которые требуют безотлагательного решения.
“Находясь под постоянным обстрелом, сельчане не могут обрабатывать свои земельные участки”, – сказал он.