6 Հունիս 2012 - 13:37 AMT
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայկական գրասենյակի ներկայացուցիչների և նրանց մեքենայի ուղղությամբ ադրբեջանական կողմից կրակոցներ չեն եղել։
«Հունիսի 4–ին և 5–ին մեր կազմակերպության աշխատակիցներն աշխատանքային գործողումով եղել են Տավուշի մարզում։ 2 օր այնտեղ ենք եղել։ Մեզ վրա ոչ մեկը չի կրակել։ Տավուշում իրականացնում ենք ծրագրեր, վերջացրել ենք և վերադարձել»,–PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում այս մասին ասաց ԿԽՄԿ–ի հաղորդակցման ծրագրերի ղեկավար Աշոտ Աստաբացյանը։
Այսօր կեսօրին ԵՊՀ դասախոս, Տավուշի մարզ պարբերաբար այցելող Ռուբեն Աբրահամյանը լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել էր, թե երեկ 17։30–ի սահմաններում ադրբեջանցիները կրակ են բացել կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայկական գրասենյակի ներկայացուցիչների մեքենայի վրա, ովքեր մեկնել էին Այգեպար գյուղ:

6 Июнь 2012 - 14:06 AMT
Представители Армянского офиса Международного Комитета Красного Креста и их машины не подвергались обстрелу с азербайджанской стороны.
“4 и 5 июня наши сотрудники находились в рабочей командировке в Тавушской области. Они там были два дня. В нас никто не стрелял. В Тавуше мы реализуем программы, но уже закончили и вернулись обратно”, – сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net руководитель программы коммуникаций МККК Ашот Астабацян.
6 июня около полудня преподаватель ЕГУ Рубен Абрамян, который периодически посещает Тавушскую область, во время встречи с журналистами сказал, что 5 июня в 17:30 часов со стороны Азербайджана был открыт огонь по машине с представителями Красного Креста, приехавшей в Айгепар.